Warsztaty - „Pięć języków miłości”

Adresat: Małżeństwa, narzeczeni, single;

Opis Programu: Warsztaty zostały opracowane na podstawie książki Garyego Chapmana, o tym samym tytule. Gary Chapman psycholog i terapeuta w 1995 r. opisał pięć rodzajów języka miłości, którymi według jego teorii mogą posługiwać się małżonkowie. Wziął pod uwagę zarówno sposób wyrażania miłości, jak i ten, w jaki ją otrzymujemy.

Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób, co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których on/ona nie rozumie. Czasami może nam się wydawać, że druga osoba w ogóle nas nie kocha, choć druga osoba może po prostu używać innego języka miłości.

Cel warsztatu:

Trening twórczości dla osób, które pragną w sposób świadomy rozwijać miłość małżeńską i uczyć się nowych umiejętności. Będziemy uczyć się twórczego i kreatywnego sposobu wyrażania uczucia miłości, spędzania czasu ze współmałżonkiem oraz sposobów, które wzmacniają więzi małżeńskie i rodzinne poprzez wspólną aktywność. Trening ma na celu stymulację człowieka do twórczej aktywności poprzez m.in.: 

  • rozwijanie twórczego myślenia i wyobraźni 
  • rozwijanie otwartości na siebie wzajemnie i akceptacji

Zajęcia prowadzone są aktywnymi metodami edukacyjnymi, które umożliwiają uczestnikom podjęcie odpowiedzialności za rozwój małżeństwa i angażowanie się w proces uczenia.

Sposób realizacji: Całość w ciągu jednego dnia;

Grupa: 14 osób;

Czas trwania: 4-5 h;

Cena: 180zł/para; 100 zł/osobę (cena zawiera materiały dydaktyczne).

Miejsce: Poradnia w Ołtarzewie, ul Kilińskiego 17.